Poradna: Dědictví po babičce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dozvěděl jsem se že moje babička vlastnila nějaké pozemky, které má stále zapsané na listu vlastnictví na katastralním úřadu. Moje maminka se o pozemky v dědictví nepřihlasila, nyní už nežije ani moje maminka. Ja s bráchou jsme jediny dedici. Chtěli bychom se zeptat, zda může třetí osoba,na základě plné moci, která má o pozemky zájem za nás vyřídit následující: - otevření dědictví - nabytí pozemků do vlastnictví této třetí osoby se zaplacením poplatků s tímto převodem -případně jaké další úkony má provést třetí osoba O pozemky nemáme zájem, jsou malé a mimo naše bydliště. Jaké ma mít případně náležitosti tato plná moc. A kde má tato třetí osoba požádat o otevření dědického řízení, zda v místě úmrtí mojí maminky a babičky, či v místě, kde se nacházejí výše uvedené pozemky. Předem děkuji

Brno , Brno-město , 15.01.2012
Odpověď

Ano, třetí osobu lze zmocnit, aby za vás podala návrh na dodatečné projednání dědictví po babičce a mamince. Ohledně náležitostí a obsahu plné moci doporučuji kontaktovat advokáta.

Marta Ptáčková , 07.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference