Poradna: dědictví po babičce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V listopadu 2011 zemřela babička mé nezl. dcery a jediná pozůstalost je její byt v OV, který chtěla,aby zdědila právě její vnučka.Bohužel nestihla napsat závěť. Bude tedy dědit její jediný syn,což je vlastní otec mé dcery,který ale má tolik dluhů, že byt bude muset být prodán, aby z něj dlužné částky byly uhrazeny.Můžu i já se připojit k lidem, kterým dluží?Dluží mi totiž nemalou částku za neplacení alimentů.A jak to mám popř. udělat?Děkuji předem za radu

Brno , Brno-město , 17.01.2012
Odpověď

Zde doporučuji poradit se s advokátem, nezaplacené výživné je třeba v zájmu nezletilého dítěte vymáhat, často může být neplnění vyživovací povinnosti i trestným činem. Je však potřeba vycházet z konkrétních okolností v konkrétním případě.

Marta Ptáčková , 16.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference