Poradna: Dědictví po mamince

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi maminka dědit bude můj tatínek, bratr a já. Rodiče měli rodinný dům ve SJM, v roce 1996 mi darovali polovinu domu a jim zůstala druhá polovina. S manželem jsme vybudovali novou bytovou jednotku v půdních prostorách a provedli celkovou rekonstrukci domu (zateplení, výměna oken a nové topení i u rodičů), mám od všech provedených prací doklady a na okna a fasádu nesplacený úvěr. Jak bude probíhat odhad a dědické řízení, když jsme do nemovitosti investovali pouze já s manželem. Bratr a tatínek se dědictví vzdájí v můj prospěch. Bude do dědicví po mamince zahrnuta i naše investice do rodinného domu, nebo se přihlédne k hodnotě a stavu domu v době darování? Předem děkuji za odpověď Mirka

Severní morava , 10.04.2013
Odpověď

V případě, že veškeré náklady doložíte, neměly by být úpravy, které jste na domu provedli, obsahem dědictví. Záleží, jak se na vše bude dívat notář, ale neměl by být  problém se domluvit.

Marta Ptáčková , 14.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference