Poradna: dědictví po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.V březnu zemřel mi a mé sestře otec. Otec se před léty rozvedl s mojí matkou.Znovu se oženil.Po nahlednutí do dědického spisu zůstaly 4 vkladní knížky 2 na otce a 2 na jeho novou manželku a členský podíl na družstevním bytě.Členský podíl mají otec a jeho manželka.S otcem jsme se jako děti podobu jeho noveho manželství nestýkali a na pohřeb jsme pozváni taky nebyli.Pohřeb zaplatila jeho nynější manželka. v CEZ není nic.Notář ohodnotil notařský poplatek asi 11000 kč.Chci se zeptat kolik činí pozůstalost a na co máme se sestrou nárok Děkuji

mutěnice , 21.05.2013
Odpověď

Kolik činí pozůstalost bohužel určit nemohu, pro tuto informaci se musíte obrátit na notáře. Jako dcery po zemřelém jste neopominutelnými dědici a máte tak nárok na část dědictví. Pokud otec nezanechal závěť, dědictví se rozdělí rovným dílem mezi jeho manželku, Vás a Vaši sestru (případně pak další děti otce, pokud nějaké má). Pokud však otec závěť zanechal, bude dědictví rozděleno podle ní. Jakožto jeho dcery musíte ze závěti zdědit minimálně polovinu svého zákonného podílu (pokud Vás však otec nevydědil). Pokud se sestrou budete dědit, jste pak povinny podle poměru otcově manželce zaplatit část nákladů za pohřeb.

Marta Ptáčková , 22.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference