Poradna: dědictví po otci -nezletilá dcera

Sekce: Dědictví

Otázka:

Tragicky nám zahynul kamarád,jeho přítelkyně potřebuje poradit ,protože dědictví je veliké a má obavy z budoucnosti .Žili spolu 15 let,ale nebyli manželé,mají spolu 14-ti letou dceru,on má z prvního manželství dva syny.Ona má závěť,kde stojí polovina všeho pro jejich nezletilou dceru,druhá polovina pro jeho dva syny.Bude moci matka nezletilé dcery disponovat majetkem,nebo až do plnoletosti je vše tabu? Bude rozumné najmout si právníka ?Děkuji za odpověď. Štanclová

praha , Praha 1 , 25.10.2012
Odpověď

Matka bude majetek spravovat až do doby zletilosti dcery. Majetek musí spravovat s péčí řádného hospodáře. Nemůže s ním disponovat libovolně (např. prodat zděděnou nemovitost). Zkrátka se o dědictví stará a je za ně zodpovědná do doby než bude dcera zletilá, a pak ji majetek předá. Pro konkrétní rady samozřejmě doporučuji obrátit se na advokáta, ten Vám poradí přesně, jak s kterou částí majetku může matka nakládat.

Marta Ptáčková , 11.11.2012



Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10




+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference