Poradna: Dědictví po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den! Náš otec se před pěti lety rozvedl s naší matkou. Nyní se chystá znovu oženit. Otec je jediným vlastníkem chaty, kterou získal při rozvodu s naší matkou. Kdo bude chatu dědit v případě jeho smrti? Nebo jak se popřípadě, že bude dědit i jeho budoucí manželka bude pozůstalost dělit. Jsme jen já a moje sestra a chata má hodnotu cca. 3miliony. Dekuji za odpověď Kadlecová

, Rokycany , 02.06.2023
Odpověď

Jakmile se otec ožení, tak v případě jeho smrti bude dědit jeho manželka, Vy a Vaše sestra, každý rovným dílem, tzn. 1/3. A je už pak na vás třech, jestli se nejak domluvíte na vypořádání nebo zda si chatu necháte v tomto poměru všichni tři. Pokud by otec sepsal závěť, může v ní však o svém dědictví rozhodnout jinak.

Pavel Kuchynka , 04.07.2023+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference