Poradna: dědictví po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

v dubnu nám zemřel otec zustaly jsme po něm 4dcery a zdědili každá jednu čtvrtinu poloviny domu jedna sestra se dědictví vzdala jelikož je řádová sestra a tak jsme zůstaly 3 a každá máme jednu třetinu já a mladší dcera chceme byt prodat nebo dostatvlastnické podíly od sestry která se rozhodla že neprodá že tam bude bydlet a na to aby si půjčila nebo nás vyplatila řekla že v žádném případě peníze nemá splácí hypotéku na byt a že má dvě děti tak že si nechá místnosti kde je topení a voda a kuchyně a ostatek prý klidně můžem prodat.Jak z této situace přece nikdo nekoupí půl domu který je navíc nutno rekonstruovat na což žádná z nás nemá a ona prodat nechce a podíli nám také nedá jak z této situace?Zájemce o koupi by byl každá z nás by dostala asi500000kč ale sestra řekla že neprodá a dům neopustí.Má tam sice trvalý pobyt ale má i byt který má na hypotéku prosím o pomoc Jitka Matoušková.Majitelka druhé polovyny domu je naše sestřenice která svou půlku sice také neprodá ale také nemá zájem o koupi naší části

, Třebíč , 21.08.2018
Odpověď

Pokud není možná dohoda, nezbyde Vám, než zrušení a vypořádání vlastnictví řešit soudní cestou. K tomu však doporučuji pomoc advokáta.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference