Poradna: Dědictví po partnerovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o zodpovězení méno dotazu. Jestliže není závěť nastupuje dědictví ze zákona. Zemřelý měl bratra a partnerku se kterou nebyl oddán, ale žili ve společné domácnosti na stejné adrese téměř 40 let. Jestliže není dědic v 1. skupině, chápu to tak, že dědit bude pouze partnerka s níž dlouhá léta žil. Nebo bude mezi dědice zahrnut i bratr? V pohřební službě pozůstalé partnerce sdělili, že jediným dědicem je bratr zemřelého. S ní, že se nikdo bavit nebude a ani nedostane úmrtní list. Ale objednání a zaplacení pohřbu - to ona může. Informace se mi zdají nějaké divné. Děkuji

Lovosice , Lovosice , 05.11.2012
Odpověď

Dědictví bude probíhat dle 3. zákonné skupiny - tedy dědit bude jak partnerka, tak bratr a to rovným dílem. Partnerka je sice zahrnuta i v 2. dědické skupině, nemůže však v této skupině být výlučným dědicem. Proto si dědictví rozdělí bratr a partnerka. Notář bude v první řadě kontaktovat toho, kdo vypravil a zaplatil pohřeb. Pokud by však nekterého z dědiců notář pominul (např. proto, že by nezjistil, že existuje), tak doporučuji notáře kontaktovat sám(a). Který notář dědictví projednává lze zjistit dotazem na Okresní soud posledního bydliště zemřelého.

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference