Poradna: Dedictvi po strejdovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den. Nedavno nam zemrel stryc. Strejdova dcera, zena i bratr zemreli pred lety. Jedinni pozustali jsou muj otec,ktery byl svagr stryce,muj bratr a ja a take strejdova neter (dcera strejdoveho bratra)a jeji matka. Nevime kdo bude zodpovedny za veskery majetek, ponevadz zevet nebyla sepsana. Muj otec a neter stryce doposud zajistovali veskere zalezitosti spolecne. Kdo je podle zakona zodpovedny za pozustalost stryce? Pripadne vse pouze dceri strejdoveho bratra nebo i ostani tj. neter, synovec a svagr z druhe strany rodiny budoum mit nejaky narok na pozustalost?

Liberec , Liberec , 23.03.2013
Odpověď

Ze zákona bude dědit pouze neteř (dcera již dříve zemřelého bratrova 
strýce).

Marta Ptáčková , 24.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference