Poradna: Dědictví po synovci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, má biologická matka porodila v prvním manželství dvě dcery.Ve druhém manželství jsem se narodil já.Naše biologická matka zemřela v roce 1988.Jedna dcera z prvního manželství matky zemřela v roce 2006 a po sobě zanechala plnoletého syna Jaroslava. Jeho pokrevní otec zemřel v roce 2005. Jejich plnoletý syn Jaroslav zemřel v roce 2010,žil osaměle,byl bezdětný a nezanechal závěť.Prarodiče z obou stran již nežijí. Otec Jaroslava měl dva sourozence,kteří žijí. Na projednávání pozůstalosti po zůstaviteli Jaroslavovi byli pozváni dva strýci ze strany otce zůstavitele a má sestra z prvního manželství mé matky. Mám nárok na dědictví i já,i když jsem "jen" z druhého manželství mé matky a k zemřelému Jaroslavovi jsem byl pouze "poloviční strýc"? Když nárok mám,tak jak mám postupovat ,abych se domohl svého zákonného práva? Předem děkuji za odpověď Jiří K.

Hranice na Moravě , Hranice (okres Přerov) , 21.01.2012
Odpověď

V tomto případě byste dědicem být mohl, doporučuji kontaktovat notáře a doložit příbuzenský vztah.

Marta Ptáčková , 17.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference