Poradna: Dědictví po synovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Zdravím,žiju s přítelem 23 let. Po jeho rozvodu mu nebylo umožněno se stýkat a komunikovat se svými dětmi i když to měl soudem dané. Nyní mu tragicky zahynul syn. Chci se zeptat, zda bude mít nárok na dědictví. které není vysoké. Bývala žena tvrdí,že ne,poněvadž se celé roky nestaral. Napadá ho a osočuje. Jde mi o princip. Přítel nechce zbohatnout na smrti svého syna,jak ona vykřikuje.Můžem se nějak bránit?

, Chrudim , 03.07.2020
Odpověď

Pokud syn přítele neměl manželku a děti (ti by dědili jako první), tak dědí rodiče - tedy i Váš přítel. Pokud však syn nezanechal závěť, kde by např. vše odkázal jen své matce. Pokud nikoliv, tak budou rovným dílem dědit oba rodiče a argumentace matky není podstatná.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Kamenictví Kůrka

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Přelouč


POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference