Poradna: Dědictví po zemřelém dědovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den zemrel mi deda v dubnu 2007 v koupenem byte se svou babickou ktera jeste zije a dale tam bydli teta. Deda nezanechal zavet tata je jiz mrtev takze o dedictvi dedoveho podilu se dostalo i ke me. Vyporadani podilu dle odhadce na byt vyslo na 1 800 000 z toho pripadlo babicce 900 000 a 900 000 se deli 1/3 mezi me babicku a tetu s pasivem na 3000 na kazdeho za posledni splatku hypoteky. Probehlo to soudem kde zplnomocnena teta babickou blize nespecikovala poplatky spojene s uzivanim bytu a pujcky zalozene v roce 1998 a koncici v roce 2008 na 100 000 aby se byt preved na druzstevni a nasledne soukrome vlastnictvi na ktery si musela pujcit v te dobe na ty se nyni dovolava ktery ji u soudu soud dovolil se na ne kdyz je specifikuje dovolat coz udelala. Mezitim se teta na katastru napsala jako jediny vlastnik bytu a dovolava se na to ze jak si deda s babickou museli pujcit tech 100 000 tak je musela po jeho smrti doplatit a ze tyto platby vcetne plateb udrzovacich prekrocily a prevysily podil ktery bych mel dostat. Je toto mozne ze by previsily 300 000 ? pripadne jak se mam na toto dovolani vyjadrit. Dekuji moc za odpoved.

Praha , Praha 1 , 24.01.2012
Odpověď

Záleží na konkrétních okolnostech a bez znalostí podrobností nelze na dotaz jednoznačně odpovědět, zda platby převýšily nebo mohly převýšit 300.000,-Kč jako váš vypořádací podíl, zda mohlo dojít k započtení vzájemných pohledávek, apod. Doporučuji kontaktovat advokáta.

Marta Ptáčková , 22.02.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference