Poradna: Dědictví po zesnulé manželce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,rád bych Vás požádal o radu ohledně dědického řízení, po nedávno zesnulé manželce. Vlastní jednu šestinu nemovitosti své matky,která již na notářství dodala odhadní cenu této nemovitosti(vila v Praze),kteroužto nemovitost bych si rád nechal ocenit svým odhadcem. Mohu takto učinit?Dále mi bylo notářstvím zděleno,že musím dodat také odhad bytu v tržní ceně místně obvyklé. Musím takto učinit i v případě že byt je družstevní a vlastním pouze členský podíl - nikoliv byt? Družstevníkem jsem já,manželka byla podílníkem,jelikož byt jsme získali již v manželství. Dále byl notářstvím učiněn dotaz na invalidní důchod manželky(zasílaný složenkou),což se domnívám že s dědictvím nesouvisí.Poslední dotaz se týká dědické daně.Platím jako manžel dědickou daň z odhadní ceny dědictví? Děkuji velice pěkně za informace.S pozdravem, Hronovský Bohuslav

v Praze , České Budějovice , 22.12.2012
Odpověď

Nemovitost si rozhodně můžete nechat ocenit i svým odhadcem a odhad dodat notáři. Co se týká ceny družstevního bytu, bude se provádět odhad ceny členského podílu, nikoliv bytu jako takového. Doporučuji kontaktovat notáře a tuto skutečnost s ním probrat. Výše invalidního důchodu manželky může notáře zajímat z různých důvodů, aby přesně spočítal celkovou hodnotu dědictví (např. může jít o dávku, kterou si zesnulá již nepřebrala). Dědickou daň jakožto manžel platit nebudete.

Marta Ptáčková , 09.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference