Poradna: Dědictví při péči o rodiče

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci požádat o radu ohledně dědictví při péči o rodiče. Vzala jsem si maminku k sobě před 5 lety, starám se o ni a 3 roky na ni mám péči (1.stupeň). Nyní ji po problémech s pamětí, nenávisti vůči nám, utíkání z domova) zjistily stařeckou demenci středně těžkého stupně.(nebyla schopna se obléci, nachystat jídlo, byla zmatená) Byly nasazeny léky a částečně se vše upravilo, je opět celkem soběstačná, i když občas zmatená. Můj bratr přes všechny žádosti o pomoc, když bylo nejhůř,aby si ji alespoň 1x za měsíc vzal a ulevil mi, se ke mně obrátil zády. Chci se zeptat, jak je to v případě dědictví, pokud o maminku pečuji. Nejspíš mám stejný nárok, jako bratr, který nemá zájem. Ale pro jistotu si to chci ujasnit. Velice děkuji za Vaši odpověď.

Rosice , Rosice , 29.10.2012
Odpověď

V případě, že proběhne dědění ze zákona (tedy bez závěti), tak budou Vaše podíly s bratrem stejné. Maminka však může sepsat závěť, kde může s majetkem naložit jinak (resp. svého syna nemůže v závěti úplně pominout (pokud by ho nevydědila), ale může dědictví rozdělit dle své vůle, kdy byste Vy mohla zdědit až 3/4 majetku maminky).

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference