Poradna: Dědictví starožitnictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mému příteli zemřel náhle otec se kterým se 2roky nestýkal.Otec byl rozvedený a žil pouze s družkou.Zanechal po sobě nějaké starožitnosti.Přítelův otec měl ještě dceru kterou neviděl cca 30let a tu si ještě jako malou osvojil jiný muž. Chci se zeptat kdo bude dědit a jestli je nutné hledat i tu dceru a jestli má nárok na nějaké dědictví i jeho družka a kdo určuje notáře k řešení pozůstalosti starožitností. Děkuji Reháková

ústecko , 22.10.2012
Odpověď

V první řadě záleží na tom, jestli otec přítele zanechal závěť. Pokud ano, vše se odvíjí právě od závěti, s tím, že Váš přítel by sice mohl být neopominutelný dědic, mohl by však v závěti být vyděděn (vzhledem k tomu, že se s otcem nestýkali). Pokud závěť sepsána nebyla, tak nastupuje dědění dle zákona. V tomto případě by vše zdědil Váš přítel. Děti zemřelého mají přednost před družkou (ta by dědila v případě, že děti dědit nebudou) a co se týká dcery zemřelého, tak pokud byla osvojena jiným mužem, tak na dědictví po "původním" otci nemá nárok.

Marta Ptáčková , 11.11.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference