Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz - v roce 2018 jsem od rodičů dostala darem dům,moje sestra dostala byt + peníze .Nasekala samé dluhy a o byt i peníze přišla je ještě v insolvenci. O rodiče se ani nezajímala.Nyní při řešení dědictví sestra prohlašuje, že takhle to nenechá a chce dům vyplatit nebo získat celé dědictví - peníze na účtech.Má na to právo ?Děkuji

, Trutnov , 22.04.2022
Odpověď

Na dům rozhodně právo nemá - ten jste dostala darem Vy a to se nijak nezmění. Co se týká vlivu na aktuální dědictví (finanční prostředky, o kterých hovoříte), tak záleží, jestil k darování nemovitostí došlo v době 3 let před smrtí. Pokud je to doba delší, k darování nemovitostí se nepřihlíží (a peníze tak zdědíte rovným dílem). Pokud k darování došlo do 3 let před smrtí, tak se k darování přihlíží. Nicméně protože Vaše sestra rovněž obdržela dar, a nikoliv pouze Vy, tak by sestra zvýhodněna být neměla.

Pavel Kuchynka , 25.04.2022

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference