Poradna: Dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, Chtěla bych se optat, když zemřela babička, tak strýc zatajil otcovo dědictví,tim že otec měl u něj trvalou adresu, tak mu to ne předal,je to několik let. Ale polovina babičky domu měla být otce,ale ten se nechtěl nějak dohadovat. Teď otec zemřel, já zjistila, že strýc dům prodal. Lze stim něco udělat? Strýce jsem neměla nikdy ráda, a nechci mu nechat majetek mého otce jen tak. Předem děkuji za odpověď Milena

, Ústí nad Orlicí , 28.08.2021
Odpověď

Dědictví k nemovistosti nelze zatajit, vlastnictví nemovitosti nemá žádný vliv natrvalou adresu kohokoliv. Vlastnictví nemovitosti (a tedy následně i to, zda bude předmětem dědictví) je vždy evidováno v katastru nemovitostí. Ale pokud jsou ve věci nejasnosti, doporučuji obrátit se na advokáta, který bude schopen vše prověřit a zjistí, jak to s vlastnickými vztahy přesně bylo.

Pavel Kuchynka , 17.10.2021

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference