Poradna: Dědictví v zahraničí

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo vyřizuje pozůstalost na Slovensku. Zemřel mi otec, který měl české občanství a trvalé bydliště měl také v ČR, narodil se na Slovensku kde vlastnil chalupu. Při vyřizování dědictví nám paní notářka sdělila, že majetek na Slovensku musíme řešit tam, když jsme se ptali notáře na Slovensku tak ten nám zase řekl, že všechno vyřizuje notář v místě trvalého pobytu. Tedˇnevíme jak máme postupovat v případě, že naše notářka si bude trvat na svém a majetek na Slovensku nezahrne do dědictví. Má nějaký význam pro řešení dědictví, když otec měl vyřízený doklad " Statut zahraničního slováka"?

Vsetínsko , 05.03.2013
Odpověď

Co se týká nemovitostí, tak obecně bude dědické řízení probíhat tam,
kde se nemovitost nachází, ve Vašem případě tedy na Slovensku. Je tedy
nutné se pro projednání dědictví obrátit na příslušný soud na
Slovensku.

Marta Ptáčková , 06.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference