Poradna: Dědictví vnoučat

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,měla jsem babičku a dědu.Děda před 8 lety zemřel.Měli 2 syny.Strýce a mého otce,který zemřel po 2 měsících po dědovi.Při vyřizování dědictví byla přizvána babička,strýc,já a můj bratr.Protože babička s dědou bydleli v rodinném domku,jsem se já,bratr a strýc vzdali dědictví ve prospěch babičky.Při dědictví po otci jsme se dědictví vzadali.Ted mi zemřela v listopadu i ta babička a já u notářky zjistila,že jako jediný dědic po babičce je strýc.Je možné,že vnoučata z dědictví vynechali?Moc děkuji za odpověd.Helena

Praha , Praha 1 , 23.01.2013
Odpověď

Z dědictví rozhodně nemůžete být vynecháni. Vy a Váš bratr jste neopominutelnými dědici po babičce (vzhledem k tomu, že Váš otec - její syn již nežije). Část dědictví Vám tedy musí připadnout (pokud jej neodmítnete). Vynecháni z dědictví byste mohli být jen v případě, že by Vás babička vydědila, což však předpokládám není Váš případ. Doporučuji toto znovu důkladně probrat s notářem a pokud Vás znovu odmítne, doporučuji vyhledat pomoc advokáta.

Marta Ptáčková , 23.01.2013Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference