Poradna: dědictví ze zákona

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zajímá mne dědictví ze zákona. Jedná se o podíly na rodinném domku ve 4 členné rodině. Jeden z rodičů zemřel. Domníval jsem se, že druhý z rodičů bude mít po dědickém řízení 3/4 podílu, každé z dětí po 1/8 podílu. Ve výpisu katastru nemovitostí však nacházím čísla 2/4 rodič a každé z dětí po 1/4. Znamená to, že druhý z rodičů po manželovi (manželce) nedědí žádný podíl?Děkuji za odpověď.

Tuchlovice , 27.01.2012
Odpověď

Z dotazu nevyplývá, jaký byl stav spoluvlastnictví, případně společného jmění manželů k domu před úmrtím zůstavitele, což může být podstatné pro určení dědických podílů.

Marta Ptáčková , 26.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference