Poradna: děditství

Sekce: Dědictví

Otázka:

DOBRÝ DEN.JSOU TŘI DĚTI PO OVDOVĚLÉ MATCE,KTERÁ MĚLA NA ÚČTĚ PENÍZE.MATKA JEŠTĚ ZA ŽIVOTA JEDNOMU DÍTĚTI ODKÁZALA SVOU ČTVRTINU.NOTÁŘKA SDĚLILA DÍTĚTI,KTERÝ SDĚDIL MATČINU ČTVRTINU,ŽE NÁROK NA PENÍZE Z MATČINÝHO ÚČTU MAJÍ DVĚ ZBÝVAJÍCÍ DĚTI,PROTOŽE ON PRÝ ZDĚDIL VĚTŠINU DOMU.PROSÍM,ODPOVĚZTE,JE-LI TOMU TAK.DĚKUJI.

PARDUBICE , Pardubice , 14.07.2013
Odpověď

Ano, notářka má pravdu. Dary za života se započítávají do dědictví. Proto dítě, které za života dostalo většinu domu, již dědit nebude.

Marta Ptáčková , 15.07.2013

Firmy z tohoto regionu:

POHŘEBNÍ ÚSTAV JOSEF CEMPER

Sekce: Pohřební služba, Město: Skuteč
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference