Poradna: Děditství po manželovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

S manželem jsme 10 let. Spolu děti nemáme. Já mam s předchozího vztahu 2 děti. Manžel má pouze bratra s kterým už nemluvý 15let a nerad by byl kdyby po něm něco dědil.Proto chceme poradit, zda máme sepsat závěť. Předem děkuji

Koloveč , 12.11.2012
Odpověď

Sepsáním závěti rozhodně nic nezkazíte. Ve Vašem případě toto však není nutné, bratr dědit ze zákona nebude (za určitých podmínek). Pokud byste závěť sepsánu neměli, tak dědictví se zákona proběhne takto: v případě, že by zemřel váš manžel jako první, tak veškeré dědictví po manželovi připadne Vám. Pokud byste zemřela Vy, tak Vaše dědictví si rovným dílem rozdělí manžel (pokud by ještě žil) a Vaše 2 děti. Bratr manžela by dědil v případě, že byste zemřela nejdříve Vy (a dědictví by se vypořádalo podle příkladu výše) a až následně Váš manžel (neboť Vaše děti by po manželu ze zákona nedědily). Doporučuji tedy, aby Váš manžel sepsal závěť, kde svůj majetek odkazuje Vám a Vašim dětem - pokud by pak nastala situace, že Váš manžel zemře až po Vás, vše po něm zdědí Vaše děti.

Marta Ptáčková , 04.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference