Poradna: Děditství po otci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Měla bych ještě jeden dotaz ohledně děditství.Chtěla jsem se zeptat jestli muže mít moje sestra dva družstevní byty a jak to lze udělat a kde musí mít trvalou adresu Už jsem vám psala.V březnu mí umřel otec.Předmětem děditství je družstevní byt kde žije máma.Jsme 3 sourozenci.Já a bratr jsme se minulý týden dozvěděli že máma těsně před smtí otce nechala přepsat byt na sestru.Otec před smrtí říkal bratrovi že ho máma a sestra nutili aby jim něco podepsal,myslim si že šlo o ten převod bytu.A prosím vás jak se dělá převod byt.A je to vubec možné aby sestra měla dva družsrevní byty.Děkuji za odpověd

Mělník , Mělník , 16.11.2012
Odpověď

Dva družstevní byty sestra mít sice může (jednoduše se stane členkou dvou družtev), ale pokud se to některé z družstev dozví, může to být záminka ke ztrátě členství v některém družstvu (a fakticky tak ke ztrátě bytu). Záleží na pravidlech konkrétního družstva. Co se týká adresy trvalého pobytu, záleží na sestře, kde ji bude mít.

Marta Ptáčková , 04.12.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference