Poradna: Děkuji za odpověď na moji minulou otázku ohledně ohodnocení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,děkuji za odpověď na moji minulou otázku ohledně ohodnocení družstevního bytu a obracím se na Vás s další prosbou o radu. Dědictví po mém otci je ještě v jednání, dědici jsme s maminkou jenom my dvě a na dědictví jsme domluveny. Rodiče si koupili nové auto, které je ještě v záruce a je registrováno na zesnulého otce,nyní na něj máme kupce.S maminkou obě souhlasíme s prodejem. Můžete nám prosím poradit, jakým způsobem je možné auto prodat zájemci před ukončením dědického řízení.Moc Vám děkujeme za radu. S pozdravem Palečková

, 20.04.2010
Odpověď

Prodej věci před ukončením dědického řízení je výjimečným opatřením, které může učinit soud v neodkladných případech, hrozí-li nebezpečí z prodlení. Spadalo-li auto do společného jmění zůstavitele a jeho manželky, nejdříve je nutné určit obvyklou cenu tohoto majetku v době smrti zůstavitele a podle zásad uvedených v občanském zákoníku stanovit, co z tohoto majetku patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi. Doporučuji vyčkat na skončení dědického řízení.

, 28.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference