Poradna: dluh a majetek

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to bude když zemřelý bratr má 4 sourozence z toho jednoho nevlastního, žil sám zjistilo se že má majetek v hodnotě cca 250 000 tis a také dluh v hodnotě 100 000 tis jak to bude s děditstvím děkuji

ČR , 15.07.2013
Odpověď

Ze zákona budu dědit všichni sourozenci (včetně nevlastního, pokud mají společného alespoň jednoho rodiče). Dědit budou rovným dílem, a to jak majetek, tak dluh. Každý z dědiců má právo dědictví odmítnout.

Marta Ptáčková , 18.07.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference