Poradna: dluhy po zemřelém

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ve věci dluhů po zemřelém. Jedná se o to, že budou dědici chtít využít postupu dle ustanovení § 470 OZ, to jest, že dědic odpovídá za dluhy do výše zděděného majetku. V konkrétním případě je stanovena hodnota majetku na 520000 kČ a dluhy na 950000 kč. Dědické řízení není ještě ukončeno, ale z bankovního účtu po zemřelém odcházejí stále trvalé říkazy na splátky úvěrů a jiné další éplatby. Přístup k účtu měl pouze zůstavitel, proto nelze platby zastavit. K dnešnímu dni je již poměrně hodně uhrazeno a dále byl uhrazen dluh za zemřekého ve výši 350000 jednomu věřiteli. Nemohu se nikde dopátrat toho, zda již tyto úhrady dluhů a splátek se započítají do povinnostní úhrady dluhů do výše nabitého majetku. Může se stát, že než bude dědické řízení ukončeno, bude výše dluhu ( do výše nabitého majetku )již uhrazena. Nebudpi muset dědicové bez ohledu na to co již uhradili opět platit do výše majetku ostatním věřitelům, které zůstal,i? Děkuji

J.Hradec , 31.01.2012
Odpověď

Dědictví nabývají dědicové ke dni smrti zůstavitele, tedy se zpětnými účinky, i když dojde k projednání dědictví později. Všechny úhrady učiněné po smrti zůstavitele jsou již úhradami dědiců.

Marta Ptáčková , 07.03.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference