Poradna: Dluhy z podnikatelského úvěru.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Můj manžel nedávno zemřel a zůstaly po něm dluhy z podnikatelského úvěru asi 380 000 Kč. Dluh mu byl strháván exekucí z důchodu. Dluh vznikl asi před 15 lety a jeho tehdejší manželka, kterán s ním podnikala je vedena jako spoludlužník. Ostatní jeho majetek jsou kousky pozemků v hodnotě asi 140 000 Kč a 14 let staré auto bez TK. Spolu jsme byli manželé jen 3 měsíce a žádné společné dluhy ani společný majetek nemáme. Bude jeho dluh z podnikatelského úvěru patřit do dědictví?

Tachov , Tachov , 29.03.2012
Odpověď

Ano, dluh bude patřit do dědictví. Nebudete  za tento dluh odpoídat jako manželka - spoludlužník, ale budete odpovídat z titulu dědice, a to do výše nabytého dědictví.

Marta Ptáčková , 25.04.2012

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference