Poradna: Dne 1.3.2011, zemřela manželovo maminka, bohužel byla

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dne 1.3.2011, zemřela manželovo maminka, bohužel byla se svým manželem zadlužená a notář nám teď tvrdí, že nemůžeme dědictví odmítnout, protože by automaticky přešlo na vnoučata, nechci nikomu sahat do svědomí, ale mě před 4 roky zemřel děda a normálně jsem jakožto vnučka dědictví odmítla a bylo vše velmi rychle vyřízeno, tady je už červen a paní notářka nám nic pořádně nevysvětlila a dokonce tvrdí tchánovi, že bude muset jít do insolvence, pokud předlužené dědictví nepřijme. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Jižní Čechy , 16.06.2011
Odpověď

Ano, dědic může dědictví odmítnout a může tak učinit jen do jednoho měsíce ode dne, kdy byl soudem/notářem o právu dědictví odmítnout a následcích odmítnutí vyrozuměn. Dědictví nemůže odmítnout dědic, který svým počínáním dal najevo, že dědictví nechce odmítnout. V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel, každý z nich stejným dílem. Nedědí-li některé dítě (např. proto, že dědictví odmítlo), nabývají jeho dědického podílu stejným dílem jeho děti. I ty však mohou dědictví odmítnout. Za nezletilé děti toto může učinit soudem k tomu účelu ustanovený opatrovník, je-li to v zájmu dětí.

, 20.07.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference