Poradna: Dobrý večer, prosím o odpověď na naše trápení: Tatínek

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý večer, prosím o odpověď na naše trápení: Tatínek daroval mně a sestře rodinný dům. Darovací smlouva je OK, podpisy ověřeny. 14 po podpisu zemřel. Bohužel jsme návrh na vklad do KN podali (do podatelny) 2 dny po jeho smrti, byť jsme ho podepsali zároveň se smlouvou. Katastrální úřad nám sdělil, že smlouvu nelze zapsat. Je naše darovací smlouva neplatná a dům bude zahrnut do dědického řízení? Těžko chápeme, že darovací smlouva jako akt svobodné vůle, by měla být neplatná. Máme nějakou možnost bránit se žalobou u soudu o povolení vkladu? Moc děkuji za odpověď J. H.

V Čechách, Praha-východ , České Budějovice , 06.04.2011
Odpověď

Právní účinky vkladu vlastnického práva na katastr nemovitostí nastávají ke dni podání nnávrhu na vklad vlastnického práva na KN. K přechodu vlastnictví k nemovitostem dochází až zápisem do KN. S největší pravděpodobností je postup katastrálního úřadu v pořádku a dům by měl být zahrnut do dědictví. V případě přetrvávajících pochybností doporučuji kontaktovat advokáta.

, 06.04.2011

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference