Poradna: Dodatečne projednání dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Zjistilo se, že zůstavitel (můj otec), který zemřel před 10 lety, má v katastru nemovitostí evidovaný majetek, který nebyl projednán v dědickem řízení. To bylo tehdy zastaveno pro nemajetnost zůstavitele. Zřejmě by se měl tento majetek projednat v dodatečnem dědickem řízení. Já jsem jediný případný dědic avšak o toto dědictví nemám zájem a chci jej odmítnout. Mám však strach, že pokud podám návrh na dodatečne projednání dědictví, bude na mně pohlíženo, že dědictví nechci odmítnout dle § 465 ObčZ. Děkuji za radu a přeji pěkný den. Pavel Černý

ostrava , Ostrava-město , 19.12.2012
Odpověď

Pokud o dědictví nemáte zájem, doporučuji nedělat nic. Není Vaše povinnost podávat návrh na zahájení dodatečného dědického řízení či na toto jakkoliv upozorňovat. Pokud se někdy z nějakého důvodu dodatečné dědické řízení rozběhne, jednoduše dědictví odmítnete.

Marta Ptáčková , 09.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference