Poradna: Dotaz

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chci se zeptat na toto: Zemřel nám s bratrem strýc (bratr mé matky). Strýc má manželku ta žije. Děti spolu neměli. Má ještě nějaké sestřenice. Chci se zeptat, zda máme ze zákona nějký nárok na dědictví? Děkuji za odpověď.

Česká republika , Česká Lípa , 25.02.2013
Odpověď

Ze zákona nikoliv. Vše bude dědit jeho manželka. Dědili byste  v
případě, že by strýc zanechal závěť, kde Vás určí Vašimi dědici. Ze
zákona byste dědili jen tehdy, pokud by strýcova manželka dědictví
odmítla, přičemž tato manželka nemá děti a pokud zemřelý strýc již
neměl žádné žijící rodiče ani sourozence (tedy i Vašeho rodiče).

Marta Ptáčková , 26.02.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference