Poradna: Dotaz na dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, 4.4. jsem do poradny posílala dotaz ohledně pohřebného, co vše se dá odečíst z dědictví, ale zatím mi nebylo odpovězeno, zemřel manžel mojí maminky, mezitím jsem zjistila, že auto bylo koupeno před svatbou, ale doplatek leasingu byl již za manželství a doplácela ho moje mamka, bude se na toto brát zřetel při projednávání dědictví? Děkuji za odpověď. Ivana

Ostřetín , 12.04.2013
Odpověď

V případě leasingu byl Váš otec pouze leasingový nájemce, nikoliv vlastník vozidla. Tím se stal až po úplném doplacení leasingu, tedy za doby trvání manželství. Auto by tak mělo být ve společném jmění manželů.

Marta Ptáčková , 14.04.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference