Poradna: Druh a družka a dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu.Žijeme s přítelem ve společné domácnosti.Byt je můj a majetek v něm také.Já mám své děti a přítel syna.Jak by to bylo v případě,že by se s přítelem něco stalo.Musela bych jeho syna vyplácet ze svého majetku(vybavení bytu)Nebo jak se to dá ošetřit.Děkuji za odpověd

, Sokolov , 13.07.2020
Odpověď

V případě úmrtí přítele by veškerý jeho majetek dědil jeho syn. Ale skutečně jen přítelův majetek - to znamená, že Vašeho bytu ani Vašeho dalšího majetku se to nijak nedotkne, ten je Váš a do dědictví zahrnut nebude.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Karlovy Vary, Nejdek - Roman Neudert

Sekce: Pohřební služba, Město: Nejdek
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference