Poradna: družstevní byt dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den chtěla bych prosím o radu . Bude to 3 roky co zemřel otec vlastinl družstevní byt kde jsme se dozvěděli že vznikl dluh zhruba přes 100 000 kč -- chtěla bych se zeptat jak se v tomto případě postupuje . Byt byl prodán za částku 220 000 jinému majiteli. Moc vám děkuji za odpovědi.

chomutov , Chomutov , 12.04.2013
Odpověď

Za otcovy dluhy jakožto dědicové odpovídáte do výše dědictví. Nicméně je třeba poznamenat, že obecná promlčecí lhůta je tři roky. Pokud se po Vás někdo dožaduje zaplacení otcova dluhu po takové době, je pravděpodobné, že dluh je již promlčen. Pro případnou konkrétní radu se doporučuji obrátit na advokáta.

Marta Ptáčková , 14.04.2013

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference