Poradna: důkazní břemeno v dědickém řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, kdo má důkazní břemeno v dědickém řízení, pokud já jako dcera, mám za to, že otec možná není biologickým otcem dnes již 9letého dítěte ženy, se kterou bydlel. Netuším, jak dlouho spolu bydleli, otec často pobýval v PL (odtud mám informace, že se v posledních 10 letech o něj nikdo nezajímal), netuším, zda figuruje v rodném listě dítěte. Z dřívějšího spisu v jiné věci vím jen, že se žena o své tři děti nikdy řádně nestarala, všechny jsou v péči jiných osob, ale nyní se najednou paní ozvala. Zatím je věc na počátku, byl ustanoven notář, který zjišťuje klasické záležitosti. Pokud bych dědictví přijala, vyrovnaly se případné dluhy, tak po skončení děd. řízení se rovněž mohou přihlásit případní věřitelé, kterým bych pak zřejmě odpovídala již do výše skutečného dluhu. Je tomu tak? Děkuji.

O , České Budějovice , 31.10.2012
Odpověď

Ohledně pochybnostech o biologickém otcovství se doporučuji poradit se s notářem. Obávám se však, že důkazní břemeno ponesete Vy. Pokud dědictví přijmete, tak za dluhy odpovídáte jen do výše nabytého dědictví (a to i za dluhy, jejíchž věřitelé by Vás vyzvali až po ukončení dědického řízení).

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference