Poradna: dům

Sekce: Dědictví

Otázka:

Po rozvodu mých rodičů v r.1975 dle soudního rozhodnutí musel otec vyplatit matce půlku domu, na kterou mu půjčila má sestra za protihodnotu převedení pozemku na kterém stojí tento dům zkolaudovaný ale nezanesený do KN. Po smrti otce sestra tento dům ihned zaregistrovala na KN ve svůj prospěch, jelikož byl její pozemek. Je toto zanesení do KN správné, když ještě dědictví neskončilo a dům byl pořád vlastnictvím otce.

Břežany , 25.03.2013
Odpověď

Je otázkou, jaké materiály sestra KN doložila. KN by záznam nezměnil,
pokud by k tomuto neměl veškeré náležité podklady. Doporučuji se o
tomto informovat u notáře, který dědictví projednává.

Marta Ptáčková , 28.03.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference