Poradna: faktura za pohřeb

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, bratr zaplatil fakturu za pohřeb našeho otce, po kterém jsem zdědila s bratrem rovným dílem peníze na bankovním účtu. Notář tuto již zaplacenou fakturu zahrnul do pasiv dědictví a snížil o toto výší dědictví, ale na účtu fyzicky tyto peníze jsou, nechci bratrovi platit polovinu pohřbu, ale chci aby mu peníze byly vyplaceny z účtu neboť už o ně bylo sníženo dědictví, myslím, že notář postupoval špatně. Příklad. pasiva 60 000 peníze na účtu aktiva 10 000 zaplacená fa. za pohřeb výše dědictví 50 000 a dále se píše v usnesení, že každý z dědiců je povinen zaplatit stejným dílem 1/2 pasivum nechápu proč nebyla bratrovi proplacena faktura v plné výší a zbytek rozdělen, nyní nechce bratr povolit zrušení účtu dokud mu nezaplatím, ale co se stane s tou částkou o kterou bylo sníženo dědictví? zdědila jsem polovinu z 50 000, ale na účtu je 60 000.

Liberec , Liberec , 21.01.2013
Odpověď

Náklady za pohřeb se do dědictví nezapočítavají. Náklady na pohřeb se pak vypořádávají zvlášť, přičemž ten, kdo pohřeb zaplatil, má po zbylých dědicích právo požadovat náhradu dle dědických podílů. Zdědila jste 30.000,- Kč (polovinu z 60.000,-kč), bratrovi jste ale povinna zaplatit polovinu nákladů pohřbu (tedy 5.000,- Kč). Ve výsledku tedy získáte 25.000,- Kč. Náklady na pohřeb však stojí mimo dědictví, ačkoliv někdy mohou být zahrnuty do dědického rozhodnutí.

Marta Ptáčková , 22.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference