Poradna: Hodnota bytu v dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, mohu se zeptat, jak proběhne dědictví po otci, který má družstevní byt v osobním vlastnictví a dvě dospělé děti,z nichž jedno má trvalé bydliště s otcem a byt budou dědit oba sourozenci. Zajímá mne, zda se cena bytu, v rámci dědictví, stanovuje z tržní ceny?

, Praha 4 , 03.01.2023
Odpověď

Otázka není přesná, protože pojem "družstevní byt v osobním vlastnictví" si rozporuje. Buď je byt v osobním vlastnictví - a pak jej mohou dědit obě děti, každé jednou polovinou (pokud se nedohodnou jinak). Pokud je byt družstevní, tak se nedědí byt (protože ten patří družstvu), ale družstevní podíl, se kterým se pojí právo užívání bytu. A ten není možné rozdělit, tzn. "družstevní byt" může zdědit pouze jeden dědic oproti povinnosti vyplatit vypořádací podíl druhému dědici. V každém případě cena bytu potažmo družstevního podílu, se stanovuje odhadem soudního znalce.

Pavel Kuchynka , 12.01.2023

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference