Poradna: Ing. Miroslav Bureš

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, maminka nedávno zemřela a žila s druhem 33 let ve společné domácnosti, který se o maminku do posledního dechu staral, ale bohužel majetek s maminkou nabitý, dědit nebude.Byl napsaný na maminku. Jsme tři dcery maminky a domluvily jsme se, že bychom rádi, aby dědily po smrti druha maminky jeho dvě děti.Po celou dobu by se s majetkem nehýbalo, druh maminky bude dál v bytě bydlet a užívat zahrádku.Maminka vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu již nestihla napsat závěť, ale jejím přáním bylo, abychom myslely i na jejího druha. A v případě, že by se s námi něco stalo, dědily by podíl majetku i naše děti? Lze toto naše rozhodnutí ošetřit závětí?

, Česká Lípa , 04.06.2018
Odpověď

Pokud byt zdědíte Vy, nebude jeho vlastníkem druh maminky. Věc lze sice vyřešit závětí s tím, že když některá z Vás zemře, zdědí byt jeho děti, ale jednodušší řešení je to, že byt zkrátka ještě za života převedete na něj. Pak po němu budou děti dědit automaticky.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

ISIDA centrum s.r.o.

Sekce: Psychická pomoc, Město: Česká Lípa


Mgr. Petr Moos

Sekce: Psychická pomoc, Město: Liberec


MUDr. Jindra Friedrichová

Sekce: Psychická pomoc, Město: Semily
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.