Poradna: Jak zajistit, aby v případě mé smrti a smrti mého manžela

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, jak zajistit, aby v případě mé smrti a smrti mého manžela a syna (např. při leteckém neštěstí) byla jediným mým dědicem má matka a otec neměl na nic nárok? Rodiče jsou více než 20 let rozvedeni a otec o mne neprojevuje více než 15 let zájem, ani když se nám narodil syn, neprojevil zájem ho vidět. Stačí závěť, ve které stanovím svým jediným dědicem pro tento případ svoji matku? Kdo je vlastně ze zákona v takovém případě mým dědicem, není-li závěť? Děkuji za odpověď.

Náchod , Náchod , 25.03.2010
Odpověď

Ano, v takovém případě stačí závěť ve prospěch vaší matky. Nemáte-li děti, pak dědí ve druhé skupině manžel nebo partner, zůstavitelovi rodiče a dále ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.

, 01.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Aeternitas

Sekce: Pohřební služba, Město: Hradec Králové


Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové


PPS - POHŘEBNÍ SLUŽBA HRONOV - Oldřich Pich

Sekce: Pohřební služba, Město: Hronov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference