Poradna: jako vdova jsem si založila účet v bance. 3 roky po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, jako vdova jsem si založila účet v bance. 3 roky po založení účtu jsem se znovu vdala.Druhý manžel má 2 děti stejně jako já.Po uzavření sňatku jsem si nechala změnit jméno na výše uvedeném účtu. Bude se fin.hotovost na účtu počítat v případě smrti manžela do SJM, nebo se bude posuzovat jako přínos do manželství-čili manžel a jeho děti nebudou mít nárok na dědictví. Manžel nemá přístupový nárok k účtu. Děkuji Jarka

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 26.09.2008
Odpověď

To co jste nabyla před uzavřením manželství do SJM nespadá. Do SJM však spadá vše co manželé (resp. některý z manželů) nabyli za trvání manželství. Prostředky na účtu tedy do SJM nespadají, nicméně případné přírůstky již ano.

Jiří Hora , 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference