Poradna: Je dědické řízení povinné?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, nedávno zemřela babička a již dorazil dopis, předvolání k předběžnému šetření ohledně dědictví po babičce od soudní komisařky. Babička nic po sobě nezanechala. Z tohoto důvodu se chci zeptat, zda jsme povinni se tohoto řízení účastnit. Sousedka nám totiž říkala, že její rodiče také nic nezanechaly a platila 1000Kč, přičemž reálně z žádného dědictví. Chci se zeptat, podle jakého zákona a kdo je povinen se tohoto řízení účastnit. Předvolávací dopis, který jsme obdrželi obsahuje několik vykřičníků ale nikde není uvedeno o jaké zákony se jejich požadavky směrem k nám opírají, děkuji za Vaši reakci.

Zlín , Zlín , 21.03.2013
Odpověď

Záleží zda dědictví odmítnete či nikoliv. Pokud po babičce opravdu
nezůstalo nic, nebrání Vám nic dědictví odmítnout a v tom případě
nebudete platit žádný poplatek. Jednání se tedy můžete zúčastnit,
avšak pokud dědictví odmítnete, tak nic platit nebudete.

Marta Ptáčková , 22.03.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Želechovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference