Poradna: Je možné, aby hlavním dědicem byla strýcova přítelkyně?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, je možné, aby hlavním dědicem byla strýcova přítelkyně? Neměli společnou domácnost ani spolu nežili. Každý měl svoje bydlení, jen se navštěvovali asi 20 let. Strýc zemřel, jeho rodiče nežijí, děti neměl a nyní žije už jen jedna jeho sestra a my jsme se domnívali, že právě tato sestra je dědičkou. Druhá sestra zemřela v únoru 2009. Ve veškerých pojistkách, které měl strýc uzavřeny, byla uvedena právě tato před strýcem zesnulá sestra jako osoba, která by dostala pojistné plnění. Plnění z těchto pojistek tedy připadá na děti zemřelé tety?

Klatovy , Klatovy , 22.01.2010
Odpověď

Přítelkyně vašeho strýce může být dědičkou ze závěti, pokud strýc sepsal v její prospěch závěť. Zákon stanoví okruh tzv. obmyšlených osob, kterým bude v případě pojistné události pojistitel plnit. Obmyšlenou osobu lze libovolně a kdykoliv měnit a obmyšlených osob může být i více. Oprávněné osoby jsou zařazeny do několika skupin a zákon stanoví určitou posloupnost, která je nezávislá na dědické posloupnosti

, 21.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference