Poradna: Již 10 let žiji se svým přítelem v mém rodinném domě

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,již 10 let žiji se svým přítelem v mém rodinném domě ve společné domácnosti a před 4 měsíci se nám narodila dcera.On vlastní dobře zavedenou restauraci,pokud by zemřel kdo a jakým dílem by dědil? Má oba rodiče a sestru.Dalo by se závětí ošetřit,abych dědila nějaký podíl i já?Děkuji za odpověd.

Opočno , 25.01.2008
Odpověď

Ve Vašem případě byste ze zákona nedědila nic, protože by vše zdědila Vaše dcera. Kdybyste byli manželé dědila byste spolu s dcerou, tedy každá ½. Pokud by přítel chtěl, abyste něco dědila i za tohoto stavu, kdy nejste sezdáni, musí sepsat závěť, ve které Vám odkáže polovinu z dědictví (protože minimálně polovina se musí dostat nezletilé dceři, která je neopominutelný dědic), nebo se musíte vzít.

Jiří Švehla , 05.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference