Poradna: Jsem 3.5 let vlastníkem bytu, kde žil původní majitel

Sekce: Dědictví

Otázka:

Jsem 3.5 let vlastníkem bytu, kde žil původní majitel "na dožití". Ted zemřel, byt je zapečetěný a plný jeho věcí. Nemá žádné příbuzné, tudíž movitý majetek připadne státu. Potřeboval bych do bytu přístup, přehlásit el., plyn., telefon, atd. Jak mám postupovat, aby se ty věci co nejrychleji odvezli do nějakého státního skladu a já mohl svůj majetek užívat? Nechtěl bych mít byt blokovaný několik let, než proběhne dědické řízení. Děkuji za odpověď, Heroudek

ivančice , Ivančice , 09.11.2010
Odpověď

Zde doporučuji komunikovat s pověřeným notářem, příp. lze žádat - vyžaduje-li to obecný zájem nebo důležitý zájem účastníků, aby soud učinil neodkladná opatření, zejména zajistil dědictví, svěřil věci osobní potřeby manželovi zůstavitele nebo jinému členu domácnosti, postaral se o prodej věcí, které nelze uschovat bez nebezpečí škody nebo nepoměrných nákladů, a ustanovil správce dědictví nebo jeho části.

, 01.12.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference