Poradna: Jsme dve sestry. Zemrela nam maminka, odhad na barak

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den, jsme dve sestry. Zemrela nam maminka, odhad na barak po mamince jiz byl stanoven na 3 miliony kc. Za zadnou cenu se ho nechci zbavit, prozila jsem zde detstvi, sestra ho chce za kazdou cenu prodat, potrebuje penize. Kdyz jsem ji rekla ze ji vyplatim, rekla ze za barak bude chtit mnohem vice nez byl odhad. Bude zrejme chtit nejak napadnout odhad, ktery mimochodem nechala udelat ona, zrejme cekala vetsi castku. Ona je pravnicka takze nevim co od ni muzeme cekat. Ma nejaky pravo vymahat vetsi castku nez byla stanovena odhadem? Dekuji

blansko , Blansko , 19.04.2010
Odpověď

V tomto případě by byla nejlepší dohoda mezi vámi a sestrou o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví k uvedenému domu v tom smyslu, že vy byste se stala výlučným vlastníkem domu a sestře vyplatila vypořádací podíl. Na ceně byste se měly dohodnout, cena by měla vycházet z tržní ceny obdobných nemovitostí v místě, což lze zjistit např. dotazem na některou realitní kancelář. Nedojde-li k dohodě, zruší spoluvlastnictví a provede vypořádání na návrh některého spoluvlastníka soud. Přihlédne přitom k velikosti podílů a účelnému využití věci. Není-li rozdělení věci dobře možné, přikáže soud věc za přiměřenou náhradu jednomu nebo více spoluvlastníkům; přihlédne přitom k tomu, aby věc mohla být účelně využita. Nechce-li věc žádný ze spoluvlastníků, nařídí soud její prodej a výtěžek rozdělí podle podílů.

, 28.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference