Poradna: Jsme tři bratři a rodiče máme ještě zaplaťpánbůh na

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den Jsme tři bratři a rodiče máme ještě zaplaťpánbůh na světě.Jeden z bratrů na sebe vyhlásil bankrot který mu byl schválen a po dobu 5 let musí vše navíc jako peníze a majetek odevzdat insolvenčnímu správci..Když se jednomu z rodičů něco stane tak asi bude muset bratr svůj díl dědictví odevzdat.. rodiče se bojí,ale i my bratři,že v případě úmrtí jednoho z rodičů budeme muset barák prodat aby se vyplatil zadlužený bratr insolvenčnímu správci což opravdu nechcem Ted otázka: Jak se to dá ošetřit aby bratr nemusel odevzdat svůj díl dědictví nebo jak zbavit bratra jeho podílu na dědictví ? Prostě nechcem o barák přijít jestli se bude během 5 let řešit dědictví.. Děkuji za odpověď Michaell

Chomutov , Chomutov , 27.01.2010
Odpověď

Pokud by byla v konkrétním případě splněna některá ze zákonných podmínek pro vydědění, které stanoví § 469a obč. zák., mohou vaši rodiče sepsat ve vztahu k uvedenému bratrovi listinu o vydědění. Doporučuji kontaktovat notáře nebo advokáta.

, 21.04.2010

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference