Poradna: Kdo bude dědit?

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, manžel má bratra, který neni ženatý a nemá žádné děti. v případě, žeby můj manžel zemřel jako první z těchto dvou bratří, kdo bude po tomto bratrovi dědit? Tento bratr nemá manželku, děti, synovce, neteře, ani strýce, tety, rodiče, ani prarodiče V případě, žeby tento bratr zemřel jako první, dědit bude můj manžel jako jediný příbuzný. Otázka je, jestli pokud by už můj manžel nežil, jestli by dědické právo přešlo na mě, jako na dědice po mém manželovi. Švagr a můj manžel mají nevypořádané rodinné peníze, proto mě to zajímá. Děkuji za odpověď.

Praha 9 , Praha 9 , 04.11.2012
Odpověď

V případě, že Váš švagr nemá kromě bratra (Vašeho manžela) žádnou rodinu, a ani s nikým nežije (ze zákona může dědit například i partnerka, ikdyž nejsou manželé), tak by jeho dědictví propadlo státu. Vy byste tedy ve Vámi popsané situaci (kdy Váš manžel zemře dřív a po švagrovi tak nezůstanou žádní dědicové) ze zákona nedědila. Změnit by toto mohla jen závěť, kterou by švagr sepsal a Vás označil jako dědice.

Marta Ptáčková , 11.11.2012Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference