Poradna: Kdo stanovuje výši ceny nemovitosti pro dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, kdo stanovuje cenu bytu pro účely dědického řízení, ve kterém trvale bydlel zemřelý - notář nebo realitní kancelář, kterou si zvolí pozůstalí, nebo soudní znalec? A mohou si cenu nechat pozůstalí zpracovat od realitní kanceláře i když ji stanoví notář (nebo si jí nechal stanovit jím vybraným odoborníkem) a trvat na tom, aby byla použita pro dědické řízení? A to myslím i na případ, kdy je cena předložená pozůstalími vyšší. Děkuji za odpovědi. JP

, Plzeň-město , 29.11.2021
Odpověď

Je to o domluvě s notářem - někdy notáři postačuje určení ceny domluvou nebo odhadem realitní kanceláře, pokud však notáž bude trvat na znalcekém odhadu, je nutné jej nechat vypracovat.

Pavel Kuchynka

Firmy z tohoto regionu:

Pieta s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Plzeň
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference