Poradna: Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve

Sekce: Dědictví

Otázka:

Když zemřel otec,vzdali jsme se dědictví po otci ve prospěch matky.O matku se starala sestra,matka jí dávala důchod+příspěvek na péči 8000kč.Přesto mámu přemluvila aby dům +zahradu darovala jejímu synovi.Takže vše zdědil mámin vnuk.Je nás celkem 5 sourozenců a každému sestra dala dvacet tisíc.Nevíme na jakou částku byl dům ohodnocen ani zahrada.Také jsme nebyli nikde u notářky,nic jsme nepodepsali.Nyní máma zemřela ale vše je napsáno na vnuka i v katastru nemovitostí.Je to v pořádku?Maminku jsme navštěvovali všichni,neměla důvod nás vydědit.Dá se něco dělat?

Praha , Praha 1 , 17.12.2009
Odpověď

Každý může se svým majetkem za svého života nakládat dle vlastního uvážení. Pokud tedy Vaše maminka za života cokoli převedla na někoho jiného, je to její právo. Ve vašem případě přichází v úvahu jednině napadnout platnost smlouvy (darovací, kupní), kterou maminka dům převedla na svého vnuka.

Jiří Hora , 29.12.2009Inzerce z regionu

Prodej hrobu MALVAZINKY
Region: Smíchov
nabídka, 18.7.2024, 18:23
Kamenictví v pohřebnictví

Přenechám za úplatu hrob na hřbitově v Praze 5...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference